SAS tõstab hindu

26. juuli 2004, 10:54

SAS trotsib lennundusturul valitsevat trendi odavamate piletite suunas ning tõstab 3. augustist lennupiletite hinda Kopenhaageni liinidel.

?Hinnad on alanenud sedavõrd, et kohati on igasugused maksud juba lennupileti hinnast kõrgemad. See on loonud olukorra, mis ei võimalda enam normaalset äritegevust ning mis ei saa kaua kesta,? ütles Jens Wittrup Willumsen, SAS Danmark administratiivdirektor ajalehele Berlingske Tidende.

Esimeses järjekorras puudutab hinnatõus Scandinavian Airlinesi 600 päevas Kopenhaagenisse siirduvat ja sealt väljuvat lendu. Edasi-tagasi pileti hind tõuseb ca 400 Taani krooni ehk 840 Eesti krooni võrra ning uued hinnad jõustuvad 3. augustist.

SAS usub, et firmal on pakkuda toode, mis on klientidele atraktiivne ka kõrgema hinna juures. Kui aga strateegia ei tööta ning SAS turuosa kaotab, võib firma uuesti kaaluda hindade langetamist, ütles Jens Wittrup Willumsen.

Kontserni odavlennufirmat Snowflake muutused ei puuduta.

Ka konkurent Finnair möönab, et praegune hinnasõda kahjustab turgu. Samas ei plaanita veel hindu tõsta.

Analüütikud hindavad SASoi strateegia ohtlikuks. ?SASil on Skandinaavia turul liidrikoht, kuid ma kahtlen, kas nad saavad hindu tõsta ilma kliente kaotamata sellistel liinidel nagu Londoni suund, kus konkurents on kõige tihedam,? ütles lehele Jyske Banki analüütik Brian Börsting.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing