EPL: Tööjõuvahendajad lükkavad ümber müüdi töölembesest eestlasest

26. juuli 2004, 09:07

Eesti töötajad arvavad, et sama töö eest on välismaal võimalik saada tunduvalt kõrgemat palka, kuid see on müüt.

?Kõrgemat palka saab tõhusama ja parema töö eest,? ütles töövahendusfirma Euro Workers esindaja Eesti Päevalehele.

Palju Eesti oskustööjõudu on saadetud tagasi Soomest. Näiteks ekskavaatorijuhte. Vahendajad teavad rääkida, et Soomes kaevab ekskavaator kraavi ja jätab selle maha Pettunud mehed tunnistasid hiljem ka ise, et nii puhast tööd ei ole nemad varem näinud, nagu Soomes tehakse.

Tööjõu vahendajate hinnangul tekivad probleemid välismaal just lihtsamate oskustööliste või päris erioskusteta töölistega. Sellistest inimestest saadetakse koguni iga viies kuni iga kümnes tagasi või tulevad nad ise tagasi, sest töö neile ei meeldi.


Oskamatud Eesti töölised heidavad halba varju ka töövahendusfirmadele, kellel on selle tulemusena keerulisem välismaal partnereid leida.

Kirjeldatud tendentsi ei kinnita rootslane Bengt Björenäs, kelle firma My Crew vahendab eestlasi Rootsi tööle. ?Eks see üks õnnemäng ole. Seni ei ole Rootsist inimesi tagasi saadetud, kuid küll neid tuleb,? ütles ta.

Eesti Päevalehe andmetel on viimase poole aasta jooksul tegevust alustanud firmadest igaüks välismaale vahendanud maksimaalselt paarkümmend inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing