Juuli võib tulla USA aktsiaturgudele aastate kehvim

26. juuli 2004, 09:39

USA aktsiaturgude nõrkus jätkub ilmselt ka sel nädalal, sest on karta, et ettevõtete majandustulemused jäävad prognoosidele alla.

S P 500 indeks <GR#US.^SPC> on juulis langenud 5 protsendi võrra. Juhul kui viimase nädala jooksul midagi enneolematult positiivset ei juhtu ja indeks jääb enam-vähem samale tasemele, siis on see suurim kuulangus alates 2002. aasta detsembrist, mil indeks langes 6 protsenti, teatab Reuters.

Lisaks majandustulemustele on riskiteguriteks nafta hind ja poliitika. Nafta hind läheneb taas aastakümnete kõrgeimale tasemele, mis toob endaga kaasa ettevõtete tulude kahanemise. Kõrgest nafta hinnast võidavad aga naftakompaniid, kellest sel nädalal teatavad oma majandustulemused kolm suurimat ? ExxonMobil, BP ja Royal Dutch/Shell. Deutsche Bank ennustab, et kolm suurkompaniid kokku teenisid eelmises kvartalis kasumit kokku 13,63 miljardit dollarit (175 miljardit krooni) ehk rohkem kui viie kvartali Eesti sisemajanduse koguprodukt. Aasta tagasi oli kolme suurfirma teise kvartali kasum 9,96 miljardit dollarit, teatab Bloomberg.

Kolmas riskifaktor on poliitika. Täna algab Bostonis demokraatide valimiskongress ning majandusajalehe The Wall Street Journal kirjutab, et presidendivalimistega seonduv on üks peateema, mis investoritele muret teeb. ?Ma olen viimastel kuudel rääkinud palju oma klientidega nii USAst kui ka välismaalt,? lausus ajalehele investeerimispanga Lehman Brothers poliitilise analüüsi juht Kim Wallace. ?Ma ütleks et ebakindlus presidendivalimiste ümber on üks olulisemaid tegureid, mis mõjutab USA aktsiaturgu,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing