EPL: Tiesenhauseni maja tagastamine ikka küsimärgi all

27. juuli 2004, 08:53

Petturite käest tagasi saadud Tiesenhauseni maja võib riik endale nõuda, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Tiesenhauseni maja tagastamise otsust ei ole keegi vaidlustanud, kuid meie jaoks on see ümberasumiskahtlusega tagastamine,? ütles Tallinna maa-ameti juhataja Ahto Eesmäe.

Linnaametnik lisas, et maja kuulus enne tagastamist majandusministeeriumile ning seepärast linnal selle Kohtu tänava maja suhtes huvi puudub. ?Tagastamisotsuse ülevaatamiseks peaks riik selle algatama.?

Linnavalitsuse käsutuses on venekeelne dokument, mis viitab, et proua Tiesenhauseni isa ja ema ning ka ta ise asusid Saksamaa ja Venemaa vahelise kokkuleppe järgi Saksamaale.

Brunhild Dorothea Tiesenhausen kinnitas Eesti Päevalehele, et tema ise ei ole kunagi Eestist lahkunud, sest nii tema kui ta vend jäid Tallinna pommitamise ajal välismaale suunduvast laevast maha. Proua sõnul ei lahkunud tema vanemad Eestist Vene-Saksa lepingu alusel ning ei saanud ka maja eest kompensatsiooni.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Mart Opmann möönis, et poliitiliselt on seda teemat võimalik üleval hoida. ?Kuid riigikogu ja valitsuse lähenemine on omandireformi küsimuses olnud pigem selle nurga alt, et ükskord tuleb reform lõpetada ning mitte hakata tagantjärele seadusi üle vaatama ning otsuseid tagasi kerima,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing