Välisministeerium rikkus riigihangete seadust kokku 4,5 mln krooni ulatuses

27. juuli 2004, 11:54

Riigikontroll leidis välisministeeriumi auditeerides mitmeid riigihangete seaduse rikkumisi, ette tuleb heita ka riigile kahjulikke rendilepinguid.

Auditi käigus leidis riigikontroll 11 juhul riigihangete seaduse rikkumisi kokku 4,5 miljoni krooni ulatuses. Suurimad rikkumistest on kolimisteenuse ostmine firmalt KLG Eesti 1,3 miljoni krooni eest ning majutus- ja toitlustusteenuste ostmine Reval Hotelligrupilt 0,9 miljoni krooni eest, teatas riigikontroll.

Riigivaraseaduses toodud nõuet teenida riigi varaga maksimaalselt tulu rikuti aga kahe rendilepingu puhul - Tallinnas Tatari tänaval on MB Autokeskuse AS-ile üüritud 1077 ruutmeetrit hinnaga 26 kr/m2 ning OÜ-le Staford KO 1330 ruutmeetrit hinnaga 1 kr/m. Viimane firma on ministeeriumile ka võlgu elektri eest üle 100 000 krooni, kuid ministeerium ei ole nõudnud tagasi ei võlgu ega ka viivist, kuigi lepingu järgi tal õigus viivisele oleks. Lisaks sisaldab leping riigile kahjulikku tingimust, mille järgi on rentnikul õigus saada eelisjärjekorras samas hoones teistelt rentnikelt vabanevaid pindu rendile samadel tingimustel ehk sama madala hinnaga.

Aruanne koos välisministri vastusega on avaldatud Riigikontrolli <#kodulehel=http://www.riigikontroll.ee>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing