PM: Vabatarkvara guru loodab seljatada Euroopa Komisjoni

27. juuli 2004, 08:45

Vaba tarkvara eestkõneleja Richard Stallmanni põhimõte on, et tarkvara kui intellektuaalne looming peab olema avalik ning tasuta kõigile kättesaadav.

Avalikule loengule Tallinna IT-kolledžis saabus Stallmann Riiast hilinemisega, jooksis otse autost kõnepulti ning pärast loengut ja intervjuud otse helikopterile, kirjutas Postimees. Mehe järgmiseks sihtkohaks oli Helsingi, kus samuti tuli üks loeng pidada.

Stallmanni loengud on osaks tihedast kampaaniast, mida peavad väikefirmad ja vaba tarkvara arendajad Euroopa Komisjoni otsuse vastu leevendada ühenduse patendiregulatsiooni.

Stallmann väitis, et tarkvarapatendid ähvardavad iga arendajat ja samamoodi ka kasutajaid, sest ka neid võib patendi rikkumise eest kohtusse kaevata, nii äri- kui erakasutajaid.

Arvutitehnoloogia kasutab vanu ideid ikka uuesti ja uuesti. Tarkvaratööstuse kui puhtalt intellektuaalse töö vilja patenteerimine halvab innovatsiooni, konkurentsi ja arengu, rääkis Stallmann.

Stallmann ütles, et kõik, mida nad soovivad, on jätta asjad Euroopas nii nagu need on. USA on enda patendisüsteemiga tõsises hädas ja kui neil ei õnnestu teisi riike veenda oma süsteemi muutma, ei jää neil muud üle kui lahendada ise enda mured.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing