Komisjon: linn tuleb esialgu vihmauputusega ise toime

29. juuli 2004, 17:00

Tallinn tuleb esialgu veel ise vihmauputusega toime, kuid saju pikemal kestmisel kuulutatakse välja eriolukord.

Täna kogunenud Tallinna erakorraliste ilmastikuolude tagajärgede likvideerimise töögrupi istungi järel leidis linnapea ülesandeid täitev abilinnapea Kaia Jäppinen, et veel tuleb Tallinn vihmauputusega ise toime - ühistransport ja liiklus funktsioneerivad suuremate häireteta. Vihmasaju pikemal kestmisel tuleb aga olla valmis ka Soome eeskujul erakorralise seisukorra väljakuulutamiseks.

Komisjon soovitab eriti vanemate sõidukite juhtidel hoiduda vee alla jäänud tänavaid vältimaks suuremate ummikute tekkimist. Komisjon palub ka kõiki firmasid, kellel on võimalik pakkuda oma pumpasid Tallinna elumajade ja eraettevõtete abistamiseks, palutakse jätta oma andmed linna abitelefonile 1345, kes vahendab seda infot abi soovijatele.

36 tunni jooksul on linnas vihma sadanud 105 mm, samas kui juulikuine keskmine on 79 mm. Ilmaprognoosi järgi täna õhtul sadu jätkub ning saju lakkamist pole hüdrometereoloogiateenistuse andmeil loota enne homset.

AS TallinnaVesi tehnikadirektori Meelis Elerandi andmeil pumpab ettevõte praegu merre vett 28 tuhat kantmeetrit tunnis. 'Kuna kogu ühiskanalasatsiooni süsteem on üle täitunud ei tule pumbad enam kogu kollektoritesse valguva vee hulgaga toime,' ütles Elerand.
Üle on ujutatud Tuukri tänav ja Pirita tee algus. Mustakivi teel on suletud lõik Laagna tee ja Osmussaare tee vahel. Probleemsed on ka Kose ja Pirita piirkonnad. Üleujutuse oht on Kalarannas ning Nõmmel Nurme, Hiiu ja Laagri ka piirkondades. Vee alla võib jääda Mustamäe tee samuti on ohus Veerenni tänava ots ja Mõigu piirkond.

Tuletõrje ja Päästeameti andmeil on tõsiseim seis Pirita teel asuva Olümpiakomitee juures ja Lauluväljaku esisel, kust vesi pumbatakse otse merre. Vesi on voolanud ka üle Paldiski maantee.
Trolli- ja trammiliiklust on häirinud liinidele vajunud oksad, trammiliiklust häiris ka rööpaid täitnud vesi. Trollid liiguvad vabagraafiku alusel, busside ja trammide liikumises siiski olulisi häireid pole. Viru bussiterminaalist on sadevesi eemaldatud normaliseerunud ning kõik reisijate platvormid töötavad.

Jüri Ratase korraldusel on riskantsemates kohtades valmis hätta jäänud kergeid ja ka raskemaid sõidukeid hädast välja aitama tänavapuhastusfirmade ning tuletõrja- püäästeameti puksiirid. Liiklusolukorra kohta kogub täiendavat informatsiooni munitsipaalpolitsei.
Kodutute varjupaiks Alasi 8 on osaliselt vee all ning osa abivajajad on sealt suunatud Kauge tänava varjupaika.

Tuletõrje- ja Päästeameti palvel on Tallinna garnisoni ülem leitnant Madis Morel lubanud vajadusel liivakottide täitmiseks appi suunata kaitseväelasi ja kaitseliitlasi, et kindlustada üleujutusohtu sattunud hooneid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing