PM: Horvaadid pelgavad itaallaste invasiooni

30. juuli 2004, 09:30

Horvaadid peavad üheks viimaste aastate suuremaks probleemiks välisfirmade jõudsat pealetungi majanduses, kirjutab Postimees.

«Varsti on siin kõik sakslaste ja itaallaste oma,» ütles Horvaatias Krki saarel asuva viinamarjaistanduse omanik Anton Katunar, kibedusenoot hääles. «Hotellide ja restoranide omanikud on juba enamuses välismaalased, nüüd ostetakse juba maad kokku, et endile siia suvilaid või suisa kodu rajada.»

Just stabiilsus meelitabki välismaalasi Horvaatiasse. Ehkki elamine Horvaatias on pisut kallim kui Eestis, saab seal võrreldes naaberriikide Itaalia või Sloveeniaga maad osta kordi odavamalt. Majandus areneb kiiresti ja eriti turismivaldkonnas on suur kasvupotentsiaal.

Ka ettevõtted on võrreldes Euroopa börsifirmadega allahinnatud. Näiteks kohalike pankade aktsiad on börsil kuni kolm korda odavamad kui Balti riikides.

Trigon Capitali analüütiku Toomas Reisenbuki sõnul on Horvaatiasse investeerimiseks praegu kõige sobivam hetk. «Börsil on hulgaliselt huvitavaid turismifirmasid ja kuna turiste tuleb riiki iga aastaga üha rohkem, siis lähevad ka ettevõtete majandustulemused aina paremaks,» märkis Reisenbuk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing