PM: Ida-Viru asub investorite seas mainet parandama

02. august 2004, 08:57

Ida-Virumaa kavandab maineparanduskampaaniat, et tõestada investoritele enda väärtust ja lükata ümber jutud Ida-Virumaast kui kuritegevuse pesast.

Just halb maine on olnud peamiseks põhjuseks, miks vaatamata soodsale ettevõtluskeskkonnale ei ole Ida-Virumaale küllaldaselt investoreid tulnud, kinnitas Postimehele Ettevõtluse Arengu Agentuuri Jõhvi kontori ettevõtluskonsultant ja Püssi linnavolikogu esimees Teet Kuusmik.

«Kardetakse kuritegevust, aidsi ja narkomaane,» sedastas Kuusmik ja kinnitas, et tegelikkus pole sugugi nii hull. Projekti põhiliseks eesmärgiks ongi tema sõnul Ida-Virumaa negatiivsest mainest vabanemine.

Kuusmik rääkis, et Ida-Virumaa mainekujunduskampaania tuleb põhjalikum kui ainult «Welcome to Estonia» sarnase märgi väljatöötamine.

Kuidas täpselt kampaania välja näeb ja palju selleks raha kulub, ei tahtnud Kuusmik siiski veel selgitada. Ta põhjendas, et kuigi töögrupp on esimesed kohtumised juba pidanud ja põhimõttelised küsimused paika pannud, selguvad detailid alles sügisel.

Ettevõtmist rahastavad Kuusmiku sõnul nii kohalikud omavalitsused kui asjast huvitatud ettevõtted. «Loodame sügisel, kui kampaania tõsiselt käima läheb, ka ELi struktuurifondidest toetust saada,» lisas ta.

Osana mainekujunduskampaaniast viis Ida-Viru Ettevõtluskeskus juba läbi uuringu, mille kaudu kohalikud omavalitsused ja ettevõtjad soovisid selgitada ettevõtluse tegelikke võimalusi. Tulemused üllatasid Kuusmiku sõnul ka asjaosalisi.

«Näiteks nii suurt soojaenergia ülejääki kui Ida-Virumaal pole terves Baltikumis,» tõi Kuusmik esile. «Vabade tootmishoonete pindala on kokku koguni 45 000 ruutmeetrit.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing