Tallinn valmistub Ülemiste ristmiku ummikute likvideerimiseks

03. august 2004, 11:54

Tallinna linnavalitsus kavatseb moodustada homsel istungil ajutise komisjoni Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimiseks parima projektlahenduse valimiseks.

Raepressi teatel näeb 'Tallinna magistraaltänavavõrgu (teedeehitus ja rekonstrueerimine) arengukava 2003-2010' ette Peterburi tee, Tartu maantee, Järvevana tee ja Suur-Sõjamäe tänava liiklussõlme rekonstrueerimise aastatel 2005 kuni 2007.

Ajutist komisjoni juhtima hakkava kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul tekivad tipptundidel ristmiku piirkonda pealinna suurimad liiklusummikud. 'Pealinna ühe olulisema liiklussõlme läbilaskevõime on ammendunud,' nentis Valdmann. 'Eriti aktuaalseks on liiklussõlme rekonstrueerimine muutunud peale Ülemiste Kaubanduskeskuse avamist.'

AS K-Projekt on välja töötanud kaks liiklussõlme rekonstrueerimise põhivarianti, neist parima projektlahenduse väljaselgitamisele lisaks peab loodav komisjon tegelema Laagna tee - Filtri tee - Järvevana tee ühendustee trassi valiku ja üldplaneeringusse vastavate muudatusettepanekute tegemisega.

Komisjoni töös osalevad Tallinna Kommunaalameti, Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Ameti, Tallinna Maa-ameti, Tallinna Kesklinna Valitsuse ja Tallinna Lasnamäe Linnaosa Valitsuse ametnikud. Komisjoni töösse kaasatakse Maanteeameti ja Julgestuspolitsei esindajad. Lisaks on kavas kaasata eksperdid ettevõtetest AS K-Projekt ja Stratum AS. Vajadusel võib komisjon oma töösse kaasata teisigi eksperte ja teiste asutuste esindajaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing