Nafta hind uuel rekordtasemel

04. august 2004, 09:50

Nafta hind tõusis täna hommikul USAs uue rekordini, kuna kardetakse et mistahes vääratus nafta tarneahelas võib põhjustada olulise katkestuse nafta pakkumises.

Naftabarreli hind tõusis New Yorgi kaubabörsil 44,28 dollarini barrelist, mis on kõrgeim tase pärast 1983. aastat, mil börsil tulevikutehingutega kauplema hakati, kirjutab uudisteagentuur Reuters.
Londonis tõusis naftabarreli hind 40,82 dollarini, jäädes napilt alla 10. oktoobril 1990. aastal püstitaud 40,95 dollarisele hinnarekordile.

Nafta viimatine hinnaralli sai alguse eile, kui Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) tootjate kartell teatas, et neil pole hetkel kuskilt võtta ülearust naftat, et jahutada kõrgele tõusnud kütuse hinda.
OPECi president Purnomo Yusgiantoro sõnul on maailma suurimal nafta eksportijal Saudi Araabial küll võimalik tootmisvõimsust tõsta, kuid mitte kohe. ?Nafta hind on väga kõrgel, see on hullumeelne kuid (nafta) pakkumist pole võimalik tõsta,? ütles Purnomo Jakartas

OPEC tõstis juulis nafta tootmismahte 1,4%, mis on uudisteagentuur Bloomberg andmeil viimase veerandsaja aasta kõrgeim tase. Hetkel toodab naftakartell päevas 29,71 mln barrelit naftat, mis on umbes kolmandik maailma nafta päevasest toodangust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing