EPL: Suurenenud viinamüük paisutab riigikassat

05. august 2004, 08:53

Alkoholiaktsiisist on saanud üks järjest paremini laekuvaid riigimakse ning aktsiisi laekumine sai juulis veelgi hoogu juurde.

Ainuüksi möödunud kuu esimese kolme nädalaga kogus riik rohkem maksu kui terve juuni jooksul. Nii kogunes rahandusministeeriumi esialgsetel andmetel möödunud kuul alkoholiaktsiisist 182 miljonit krooni, sellal kui juunis saadi aktsiisi 162 miljonit. Seda on ligi kaks korda rohkem kui tänavu veebruaris, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuid ainuüksi juunikuised alkoholitulud ületasid eelmise aasta sama perioodi 43,6 protsendiga, mis on üle kümne korra kiirem kui maksulaekumiste kasv tervikuna.

Olulised tulukasvatajad on siin Soome turistid, kes on alates Eesti liitumisest Euroopa Liiduga kaupade ja teenuste vaba liikumise põhilised kasutajad. ?Meie lähinaabrid andsid oma panuse sellesse, et seda aktsiisi laekub väga hästi,? kinnitas ka rahandusminister Taavi Veskimägi. ?Pole siin küll kohapeal näinud, et eestlased justkui rohkem jooma oleks hakanud.?

Irmeli Virtaranta Soome rahandusministeeriumist kinnitas Helsingin Sanomatele, et soomlaste isiklik alkoholiimport on Eesti liitumisest saadik hinnanguliselt kahekordistunud. Seda hoolimata sellest, et varakevadel otsustas Soome oma seni kõrget alkoholiaktsiisi ligi veerandi võrra langetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing