PM: Soomlased ründavad Eesti ehituspoode

05. august 2004, 08:57

Lisaks odavatele alkoholipoodidele, restoranidele ja juuksuritele on põhjanaabrid asunud agaralt külastama ka ehitusmaterjalide kauplusi.

«Meie kauplust külastab iga päev mõnikümmend soomlast,» rääkis Tallinnas Tondil asuva K-Raua ACE ehitusmaterjalipoe finantsdirektor Tarmo Tuisk Postimehele. «Pärast 1. maid kasvas soomlaste huvi järsult, sest Soomes kadusid Eesti kauba sisseveo piirangud ja ka eraisikud võivad ilma lisamakse tasumata viia üle piiri enda tarbeks piiramatult kaupa.»

Tuisu sõnul ostetakse kõige enam sanitaartehnikat ja muud vannitoasisustust. «Viina- ja õllekastide kõrvale tõstavad soomlased nüüd WC-poti ja kraanikausi,» rääkis Tuisk. «Hästi lähevad du?i- ja köögisegistid, mis Eestis on kohati kaks korda odavamad kui Soomes.»

Lisaks on soomlased usinalt kohal siis, kui tehakse näiteks parketi eripakkumisi.

Tuisu sõnul tulevad põhjanaabrid Eestisse ehituskaupa ostma ka mitmekesisema valiku pärast. «Soome kauplused on enamasti täis kalleid põhjamaiseid kaupu, meil on aga valida palju erinevate hindadega tooteid nii Saksamaalt kui ka T?ehhist,» ütles Tuisk.

Tuisu sõnul on kaupluse omanikud juba arutanud võimalust kauplust Soome lehtedes reklaamida.

Soomlaste rohkust ehituspoodides kinnitasid ka teised müüjad. Ehituse ABC arendusdirektori Anton Kutsari sõnul on Soome ostjaid iga kuuga üha enam.

«Käiakse sõiduautodega ja väikebussidega, kuid ostetakse ka suuremaid kaubakoguseid ning organiseeritakse kojuvedamiseks veoauto,» ütles Kutsar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing