EPL: Lennu- ja laevapiletitele hiilivad otsa käibemaksuprotsendid

06. august 2004, 08:28

Lennupiletid lähevad Eestis kallimaks, kui riik kehtestab piletite teenustasu maksu.

Maksu kehtestamise üle peavad praegu tuliseid vaidlusi riik ja turismifirmad. Kui vahendustasu tabab 18protsendiline käibemaks, peavad kliendid maksma ühe edasi-tagasi Estonian Airi lennupileti eest keskmiselt 40 krooni rohkem, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mitme ümberistumise korral kerkib hind enamgi. Tõuseb ka turismifirmade poolt pakutavate reiside hind.

?Rahandusministeeriumi ametnikud tõlgendavad uut käibemaksuseadust nii, et asi käib maksu alla. Maksuamet esialgu vaikib,? ütles Hermann Reiside endine tegevdirektor ja värske Riigikogu liige Jüri Tamm.

Kuna sama teema üle käib debatt ka euroliidus, vaatab ministeerium praegu Tamme väitel Brüsseli poole. Riik ei peaks ootama Euroopast juhtnööre, vaid ise aktiivselt tegutsema ning Eesti konkurentsivõimet ja ettevõtjate huve kaitsma, kinnitas ta. ?Turismisektor annab 10?12 protsenti meie SKPst,? sõnas Tamm. ?Kui see maks tuleb, leiavad inimesed alternatiivi ja lendavad Riia, Helsingi ja Peterburi kaudu. Seiklusi saab siis rohkem olema.?

Probleemi lahendamiseks on turismifirmade liit (ETFL) loonud töögrupi. ETFLi vaidlus rahandusministeeriumiga puudutab ELi liikmesriikide vaheliste reisiteenuste käibemaksustamise korda nii lennu- kui ka laevapiletite müügil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing