EPL: Keskliidud kutsuvad ametiühinguid endaga liituma

09. august 2004, 08:04

Ametiühingute keskliit (EAKL) ja teenistujate ametiliitude keskorganisatsioon (TALO) leiavad, et eraldiseisvatel ametiühingutel oleks hea nendega liituda.

TALO juhatuse esimees Toivo Roosimaa märkis Eesti Päevalehele, et ametiühingutel, kes pole liitunud, läheb küllalt raskeks. Tema sõnul on neil samas eraldiseisvate ametiühingutega kontaktid olemas.

TALO juhatuse esimees usub siiski muutustesse. ?Võib-olla olen optimist, aga lõpuks leitakse, et peab kuskil olema ja kuskilt abi saama ning oma probleeme lahendama,? märkis ta.

EAKLi esimees Harri Taliga lisas, et väiksemad organisatsioonid on vähem teovõimelised ja suurematel rohkem jõudu. ?Tänasel päeval on kõige suurem endast märku andev ametiühing arstide liit,? lausus Taliga.

Üheks näiteks väiksest eraldi tegutsevast organisatsioonist on Eesti Lootsi ametiühing. Koondades enda alla üle saja inimese, võitleb see ametiühing praegu peamiselt palga suurendamise eest.

Toivo Roosimaa sõnul on Eesti Lootsi ametiühing TALO-le lähenemas. ?Kuna mereakadeemia kuulub meie alla, siis on see spetsiifiline valdkond meil esindatud,? lausus Roosimaa.

Tema hinnangul on mitut katusorganisatsiooni vaja. ?Kui võtame eeskujuks põhjamaad, siis seal on ka kaks kuni kolm paralleelset organisatsiooni,? märkis Roosimaa.

Samas on EAKLi esimehe Harri Taliga hinnangul kaks keskliitu praegu liiga palju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing