PM: Õunapuu usub tuleva haldusreformi edusse

09. august 2004, 08:05

Regionaalminister Jaan Õunapuu ei karda, et välja käidud uus valdade ja väikelinnade ühendamise kava lendab ajaloo prügikasti.

Küsimusele, kas siseministeerium tahab omavalitsuste ühinemised korraldada enne 2005. aasta kohalikke valimisi, vastas Õunapuu kaude: «Järgmisel aastal ühinejad saavad sada protsenti toetust. Edaspidi hakkab toetuse protsent vähenema. Siin on omavalitsuste juhtidele mõtlemiskoht.»

Postimees kirjutab, et ühinemise suurimaks komistuskiviks peab minister tulevase vallakeskuse koha valimist. «Elu on näidanud, et võimu jagamise ja investeeringute küsimuses läbirääkimised sujuvad,» märkis ta. «Aga keskuse osas ei suudeta kokku leppida. Inimesed ise peavad otsustama, kus on tõmbekeskus.»

Kõik senised vallamajad jätkavad pärast ühinemist teeninduspunktidena, kus saab korda ajada sünni, surma ning toetustega seotud toimingud.

Tartumaal võiksid endiselt üksi jätkata Tartu ja Elva linn ning Tähtvere, Nõo, Rõngu, Rannu ja Piirissaare vald, näeb ette siseministeeriumis valminud kohalike omavalitsuste ühinemispiirkondade eelnõu, mis peaks korrastama paljudest väikestest omavalitsustest koosneva Eesti haldusterritooriumi ja parandama omavalitsuste toimetulekut.

Väljakäidud ühinemispiirkonnad on soovituslikud, mitte kohustuslikud. «Inimesed valivad ise, kas nad soovivad naabritega ühineda ning missuguse omavalitsuse ja maakonna alla nad kuuluda tahavad,» lausus Õunapuu.

Tartumaa Omavalitsuste Liit (TOL) vastab ministeeriumile 12. augustiks ilmselt, et meil pole nende piirkondade vastu midagi, ütles TOLi juhatuse esimees, Tartu vallavanem Aivar Soop. «Aga ühinemise üle otsustab iga vald ikka ise,» lisas ta.

Tartu vald on arutanud ühinemist Vara ja Tabivere vallaga ning läbirääkimised jätkuvad septembris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing