SLÕL: Kakumäe rand upub prügisse

09. august 2004, 08:18

Tuhanded inimesed, kes viimastel päevadel Tallinna ainsasse ujumiskõlblikku randa Kakumäele suvitama läksid, pidid pettuma.

Rand haiseb ja upub prahi sisse ning peale selle pole Kakumäel kusagilt isegi juua osta, kirjutab SL Õhtuleht.

Ainsa Tallinna rannana lehvis eile Kakumäel roheline ehk suplemist lubav lipp, mistap enamik pealinna suvitajaid just sinna kokku sõitis. Rannaliival oli päevitajaid nii tihedalt, et pärastlõunasel saabujal polnud ruumi astumisekski. Kui ranna vasakul poolel oli haisev adru ja muu praht koristatud, siis paremal ääristas roosaks tõmbunud sogast merevett mädanevate vetikate supp.

Peale selle märkas silm igal sammul kõikmõeldavat rämpsu - kilekotte, hapukoore- ja kartulikrõpsupakke, tühje pudeleid ja kanistreid, plastmassitükke, nööri, torujuppe, naiste tampoone, suitsukonidest rääkimata. Kõige selle keskel troonis vana käsikäru.

Falcki vetelpäästja Brigita kinnitab, et joogiveega on palaval päeval tõesti suur häda.

«Meie juurde tulevad inimesed ja küsivad, kust saab vett. Seletame siis neile, kus pood asub, kuid sinna on päris pikk maa - vähemalt 700 meetrit. Mõnele oleme vett siiski andnud, aga meilegi tuuakse seda kanistriga,» räägib ta.

Haabersti linnaosavanem Taavi Rõivas ütleb, et Kakumäe on võrreldes Tallinna teiste randadega tõesti mahajäänud. «Raske öelda, miks Kakumäe randa varem käsile ei võetud,» sõnab ta.

«Kõige suurem probleem on, et autosid pole kuhugi jätta. Endised väikesed suvilatevahelised tänavad pole mõeldud suureks liiklemiseks. Sissesõitu keelavat märki järgitakse aga vähe,» kurdab Rõivas.

Rõivase sõnul saadakse peatselt ehitusluba ning lähiaastail peaks Kakumäe saama uue ilme. Poolsaare läänekalda metsa tahetakse nimelt rajada rannapark, kuhu ehitatakse nii jalg- kui ka rattateed, terviserada ja koerteplats.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing