EPL: Viru väljaku uus liiklusskeem arvestab senisest rohkem jalakäijaga

09. august 2004, 08:05

Narva mnt 1 ning Viru väljak 2 ja 2a detailplaneering lõpetab Viru väljaku väljaehituse.

Kesklinna valitsuses praegu avalikul väljapanekul olev Mere puiestee, Narva maantee ja Hobujaama tänava vaheliste kruntide detailplaneering täidab Narva maantee ääre kolme äri- ja elamispindadega hoone, maa-aluse parkla ning jalakäijate alaga, kanaliseerides ühe linna põhimagistraali korralikult Viru väljakule, kirjutab Eesti Päevaleht.

Detailplaneeringu loonud arhitektibüroo R-Konsult juhi Irina Raua sõnul ajavad inimesed tihti sassi, kus on Viru väljak. ?Arvatakse, et Viru väljak on seal, kus praegu on Viru keskus,? tõdes ta. ?Tegelikult on see Mere puiestee ning Narva ja Pärnu maantee ristumiskohas.?

Detailplaneeringu esmane variant pakkus jalakäijatele ja autodele ebamugava ringtee kaotamist ning asendamist ristmikuga. Sellisel juhul oleks ohtlikule Mere puiestee ja Narva maantee nurgale saanud sõidutee arvelt ehitada jalakäijate ala. ?Kas või pinkide ja purskkaevudega,? lisas Raud.

Liiklusteenistus aga ütles, et ringteed vajavad Viru keskuse parkla kasutajad, kes saavad parklast Narva maanteele väljudes ringteel suuna Piritale võtta.

Uuendatud detailplaneering on sellegipoolest jalakäijasõbralikum kui praegune olukord: Viru väljakule asetatakse kuus jalakäijate saarekest, mis aitavad minna otse ja ohutult Viru tänava otsast või Viru keskuse juurest Narva maanteele või Mere puiesteele.

Irina Raud loodab, et Põhjaväila valmides väheneb Mere puiestee osatähtsus sõiduteena ja seeläbi kahaneb Viru väljaku koormus, mis muudab olukorra jalakäijale taas natuke paremaks.

Kolme krundi puhul nähakse ette praeguse postimaja rekonstrueerimist, ühe uue hoone ehitamist ning nurgapealse pedagoogikaülikoolile kuulunud hoone osalist lammutamist ja uue 8korruselise hoone ehitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing