PM: Justiitsminister tahab vallad allutada riigikontrollile

10. august 2004, 08:06

Justiitsminister Ken-Marti Vaher pooldab seadusemuudatust, mis annaks riigikontrollile õiguse kontrollida ka kohalikke omavalitsusi.

«On vaja anda riigikontrollile ulatuslikum volitus omavalitsusi auditeerida,» kirjutab Res Publicasse kuuluv Vaher tänase Postimehe arvamusküljel, kaitstes justiitsministeeriumis valminud seadusemuudatust, mis ootab valitsuse heakskiitu ja siis parlamendi arutlustuld. «Maksumaksjal peab olema võimalus teada, kuidas tema raha kulutatakse.»

Juba paari kuu eest valminud seadusemuudatuse eelnõu, mis tõstaks riigikontrolli ka linna- ja vallavalitsuste kontrollijateks, seisab peaministri büroos C-tähe all, mis tähendab, et seni puudub selle edasiseks arutamiseks võimuliidu sisemine üksmeel.

Eitavat suhtumist kohalike omavalitsuste kontrollimise suhtes väljendas maapiirkondades populaarne Rahvaliit, kelle ministritega peabki respublikaanist Vaher nüüd kokkuleppele jõudma.

Peaministri lähikondlased loodavad, et hiljemalt paari nädala jooksul suudavad Rahvaliidu, Res Publica ja Reformierakonna ministrid koos parteide juhtpoliitikutega jõuda otsuseni, mis avaks riigikontrollile rohelise tee omavalitsuste kontrollimiseks.

«Omavalitsustega seotud korruptsioonijuhtumite uurimine jäi sisuliselt soiku 2000. aastal, mil nende uurimine kaitsepolitsei pädevusest ära võeti,» otsib Vaher põhjendust, miks on omavalitsuste hämaraid tegusid paljastavate kohtuotsuste arv kaduvväike.

Vaher polemiseerib oma artiklis Viktor Vassiljeviga, Tallinna linna sisekontrolöriga, kes juuli keskel kaitses Postimehes omavalitsuste praegust puutumatust riigikontrollist.

«Jah, vaevalt meeldib see neile, kel midagi varjata, kuid enamikus omavalitsustes on kapis siiski ausad paberid, mitte luukered,» kirjutab nüüd Vaher.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing