EPL: Arvo Sirendi paneb kokku sajandipikkust põllumajandusajalugu

10. august 2004, 07:59

Kauaaegne parlamendipoliitik Arvo Sirendi kavandab põhjalikku põllumajandusajalugu.

Sirendi sõnul on mõte koostada Eesti põllumajanduse ajalugu mitu aastat vana, kuid nüüd on seda lõpuks alustatud, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Suure töö käivitamiseks on sel aastal 100 000 krooni, aga oleme arvestanud, et viieosalise ajaloo koostamiseks ja kirjastamiseks kuluks viis aastat ja viis miljonit krooni,? ütles Sirendi. ?Siis oleks kokkuhoidlikult tehtud.?

Koguteos analüüsiks põhjalikult 20. sajandi põllumajanduse arengut Eestis. Esimene osa puudutaks aega kuni 1940. aastani, teine osa okupatsioonide aega ning kolmas osa Eesti taasiseseisvumisaega, mida Sirendi nimetas postsotsialistlikuks perioodiks.

Kaks viimast osa sisaldaks aga biograafiaid. ?Me pole veel kokku leppinud, kas võtame biograafiasse 1000 või 6000 inimest,? ütles Sirendi. Tema sõnul hakkab esimese perioodi inimeste osa sisaldama teadlasi, ministreid ja keskuste juhte. ?Tolle aja talupidajatest on vähe teada ja neid on raske kirja panna,? lisas Sirendi.

Okupatsioonide ajast jõuavad raamatusse samuti teadlased ja ministrid, aga ka staa?ikad kolhoosi- ja sovhoosijuhid ning näiteks künnivõistlustel edukad olnud põllumehed. Viimasest perioodist peaks biograafiasse mahtuma ka edukaid talupidajaid. Sirendi möönis, et töö on ülimahukas. ?Kardan, et suren enne, kui selle valmis saan.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing