PM: Tartu linn taotleb raha Atlantise randumissilla rajamiseks

11. august 2004, 08:07

Tartu linnavalitsus taotleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt ligi poolteist miljonit krooni, et ehitada Tartu südalinna Atlantise ette randumissild.

«Praegu ei ole kesklinnas võimalik randuda,» põhjendas Tartu Postimehele purjekatele ja paatidele mõeldud randumissilla vajalikkust abilinnapea Hannes Astok.

Otse Atlantise ees olevasse kaldasoppi randumiskoha ehitamine peaks maksma minema pisut üle 1 800 000 krooni. Linna omafinantseering on 372 238 krooni, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmilt taotletakse 1 492 451 krooni.

Astoki sõnul peab sihtasutus oma otsuse projekti toetamise kohta tegema kolme kuu jooksul. Kui raha otsustatakse eraldada, tuleb välja kuulutada hankekonkurss töö tegija leidmiseks. Seega ei saa reaalne ehitustegevus alata enne järgmist kevadet.

«Kui kõik läheb hästi, siis järgmise suve samaks ajaks võiks sild valmis olla,» märkis abilinnapea.

Ka Tartu arengustrateegia ning turismi arengukava järgi peab aktiivse harrastusturismi osas rõhk langema Emajõele.
Atlantise randumissilla rajamiseks on juba olemas Urmas Nugini inseneribüroo koostatud projekt, mis arvestab linna üldplaneeringu ning Emajõe kalda- ja sildumisrajatiste planeeringuga.

Astok märkis, et linn võtab ette ka jõe puhastamise ja kaldakindlustuste uuendamise ? kõik selleks, et muuta jõgi paremini laevatatavaks ja atraktiivsemaks.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing