PM: Tartu vallavanem plaanib Raadi lennuväljale suurt tööstusparki

11. august 2004, 08:04

Hüpermarket, puhkekeskus ning eelkõige 100hektarine tööstuspark ? nii kujutab Tartu vallavanem Aivar Soop ette elu Raadi lennujaama territooriumil.

Puhke- ja kaubandusala koos hüpermarketiga on Soobi sõnul veel idee, seevastu tööstuspargi äriplaan on valmis ning taotlused õngitsevad juba fondidest raha, kirjutab Tartu Postimees.

Septembris otsustab Euroopa Komisjon, kas anda tööstuspargi esialgse infrastruktuuri rajamiseks 5 miljonit krooni Phare raha, ning eile läks 8 miljoni krooni taotlus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS). See summa kuluks hiigelpiirkonna detailplaneeringu tegemisele.

Järgmine taotlus 5 miljoni krooni peale läheb samuti EASile ning see on Soobi sõnul juba koostamisel ? raha kuluks gaasitorustiku tõmbamiseks tööstusparki ning infrastruktuuri laiendamiseks. Vald rajaks fondide toel ettevõtetele hoonete ehitamiseks sobiliku infrastruktuuri teedest veevarustuseni.

Juhul kui Phare otsustab projekti rahastada, on Soobi hinnangul infastruktuur esialgu umbes 30 hektari suurusel alal hoonete ehitamiseks valmis juba tulevaks jaanipäevaks. Tööstuspark asub tulevikus aga kokku sajal hektaril.

Praegu käivad Soobi kinnitusel tõsisemad läbirääkimised kümmekonna ettevõtte kolimiseks Raadile.

Tööstuspargi ja Raadi mõisa vahelisele alale planeerib Soop vaba aja veetmise ja kaubanduse piirkonda. Aasta lõpuks peab Raadi mõisas lõpule jõudma Eesti Rahva Muuseumi (ERM) hoidlate rajamise neljas järk, lisaks konserveeritakse mõisahoone. Pärast kunstimuuseumi valmimist algab ka ERMi peamaja ehitus. «Seal on tulevikus midagi Tallinna Kadrioru sarnast,» selgitas Soop.

Tuleval aastal algab vana Narva maantee rekonstrueerimine, mis läheb maksma 29 miljonit krooni. «Siia tulevad ka kõnniteed, jalgrattateed ja tunnelid,» rääkis Soop. Ta ütles teadvat kaubandusettevõtteid, mis korraliku ligipääsu olemasolul on huvitatud Raadile hüpermarketi rajamisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing