PM: prügilate sulgemine tõi kaasa räämas metsaalused

12. august 2004, 08:56

Pärast Harjumaa kohalike prügilate sulgemist kasvas metsaaluste risustamine olme- ja ehitusprahiga hüppeliselt, kirjutab Postimees.

Väiksemate prügilate sulgemisega alustati Harjumaal juba 2001. aastal, pärast Jõelähtme prügila avamist eelmise aasta juunis järgnes ka suuremate Tallinna ja Harjumaad teenindanud Pääsküla, Sõrve, Lagedi ja Tuula prügimägede sulgemine.

Keskkonnainspektsiooni Harju osakonna juhtivinspektori Silva Prihodko sõnul on metsaaluste reostamine pärast kohalike prügilate sulgemist suurenenud, sealjuures moodustab valdava osa loodusesse visatud jäätmetest ehituspraht.

«Prügi vastuvõtuhinnad on kõrged ja ehituspraht raske ning lisaks on enamik valdu oma jäätme-eeskirjadest ehitusprahi käitlemise ja kogumise seni üldse välja jätnud,» nimetas Prihodko reostamise põhjusi.

Ka Harjumaa keskkonnateenistuse spetsialisti Triin Endeni hinnangul ei ole reostamise kasvu taga niivõrd prügilate sulgemine kui kohalike omavalitsuste tegemata töö jäätmealases järelevalves.

«Ka siis, kui igas vallas oleks mitu prügimäge, ent inimestel on vaba võimalus valida, kas sõlmida prügiveoleping või otsida muid variante, leidub paraku alati neid, kes valivad selle teise tee,» nentis Enden.

Mulluse valdade keskkonnajärelevalvealase tegevuse aruande kohaselt fikseeris 206 töötajat kokku 317 rikkumist, neist 130 Harjumaal. Trahvid määrati 45 juhul, kokku 37 560 krooni eest. Valdadest enim määrati jäätme-eeskirja rikkumise eest trahve Harkus, kus trahvide kogusumma oli 18 760 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing