EPL: taanlane soovib Eestisse rajada jäätmeid põletava elektrijaama

12. august 2004, 08:15

Taani Elsami tegevjuhi kohalt taandunud Bjarne Henning Jensen tahab jätkuvalt rajada Eestisse jäätmeid põletava soojuselektrijaama.

Taani suurima elektri- ja soojusenergiatootja Elsami tegevjuht rääkis oma plaanist selle aasta jaanuaris, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Näeme Eesti turul suuri võimalusi, kuna Baltikumi kiire areng nõuab aina rohkem elektri- ja soojusenergiat ning Ignalina tuumaelektrijaam suletakse,? ütles ta toona.

Oma plaani elluviimiseks otsis Jensen aktiivselt ka Eesti jäätmekäitlusettevõtete hulgast partnereid, kuid viimased jäid projekti suhtes skeptiliseks. Keskkonnaministeerium hindas toona, et projekti maksumus võib küündida koguni 1,5 miljardi kroonini.

?Nii nagu ütlesin toona, nii ütlen ka praegu, projektiga saab algust teha lähema viie aasta jooksul,? ütles Jensen eile. Mees otsustas juunis Elsamist lahkuda, sest firma omanike nägemus läks tema omast lahku.

?Elsam ostis Taanis suurima jaotusvõrguoperaatori ning otsustas Taani turule orienteeruda, mina aga püüan nüüd kasutada oma kontakte, et leida uusi firmasid, kes oleksid Eestisse soojuselektrijaama rajamisest huvitatud,? ütles ta, lisades, et mõned sellised firmad on ka juba silmapiiril.

Jenseni sõnul on prügist elektri ja soojuse tootmisel perspektiivi kõikides Euroopa Liidu riikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing