Liviko soovitab tõsta alkoholiaktsiisi kõigile võrdselt

12. august 2004, 14:20

Alkoholitootja Liviko teatas, et soovitab rakendada võrdse kohtlemise põhimõtet ning tõsta alkoholiaktsiisi vähem, erandeid tegemata.

Liviko juhatuse esimehe Udo Themase sõnul on riigi üldine majanduspoliitika selline, et kõik on võrdsed. 'Alkoholi puhul tundub, et õlletootjad on teistest võrdsemad,' ütles Themas.

Alkoholi tuleb suhtuda ühesuguse mõõdupuuga, ükskõik, kas tegu on kange või lahja alkoholiga, nagu õlu, siider või d?inni purgijook. 'Kui tõsta alkoholiaktsiisi, siis kõigil ja võrdselt, vahet tegemata,' on Themas veendunud.

Alkoholiaktsiisi tõstmise peamiste põhjustena on nimetatud soovi piirata tarbimist ning vähendada alkoholi kättesaadavust eelkõige noorte seas. Kangel ja lahjal alkoholil vahet tehes ei õnnestu vähendada alkoholi tarbimist. Üldteada on see, et noored alustavad alkoholi tarbimist lahjade alkohoolsete jookidega. Erinevad uuringud näitavad, et maailmas ja Eestis kasvab kiirelt lahja alkoholi tarbimine. Seda kinnitab ka alaealiste kasvava alkoholilembuse põhjuseid analüüsiv värske rahvusvaheline raport, milles viidatakse, et isegi kõrge arengutasemega riikides kasvab noorte seas kiiresti just õlle populaarsus.

'Julgen arvata, et salaviina turuosa vähenemine ei ole olnud niivõrd riigi, kuivõrd alkoholitootja süsteemse töö tulemus. Liviko oli ainus alkoholitootja, kes tõi turule madala hinnaga Laua Viina, et vähendada salaalkoholi turuosa. See oli meie panus salaviinavastasesse võitlusesse. Meenutage, et kolm aastat tagasi oli Liviko turuosa 20?30 protsenti ning praegu on see oluliselt suurem. Arvame, et salaviina turuosa vähenemise tõttu,' rääkis Themas.

Liviko on kange alkoholi aktsiisi suurim maksja Eestis. Tänavu kuue kuuga maksis Liviko riigieelarvesse üle 200 miljoni krooni alkoholiaktsiisi ehk ligi 20 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal perioodil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing