Tubakatootja alustas koostööd Eesti maksu- ja tolliametiga

12. august 2004, 10:54

Tubakatootja JT International sõlmis eile maksu- ja tolliametiga koostöölepingu, et võidelda tubakatoodete salakaubaveo vastu.

Suuruselt maailma kolmas tubatoodete tootja JT Internationali tuntumad kaubamärgid on Winston, Camel, Mild Seven ja Salem.

Lepingu kohaselt koolitab JT International tolliametnikke, et parandada nende oskusi salakaupa ja võltsitud tooteid eristada, teatas maksu- ja tolliamet. Samuti abistatakse salakauba näidiste identifitseerimisel ning informeeritakse maksu- ja tolliametit igal kvartalil sigarettide müügi kohta Eestis.

Maksuhaldur kohustub andma kvartalite kaupa informatsiooni tabatud salatubakatoodete kohta, mis kannavad koostööpartneri kaubamärke.

Maksu- ja tolliamet on analoogsed memorandumid sõlminud üheksa ettevõttega enamasti transpordi ja logistika valdkonnast. Parima tulemuse on seni andnud koostöö Eesti Postiga, kellelt maksuhaldur on saanud mitmel korral salakauba avastamiseni viinud informatsiooni.

Kuritegevusega võitlemise alaseid koostöölepinguid soovitas maksu- ja tolliametil sõlmida Maailma Tolliorganisatsioon ning Euroopa Liit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing