EPL: Vormsi praamiliin läheb avalikule konkursile

13. august 2004, 08:11

Vormsi ja mandri parvlaevaühenduse riigihange katkestati liiga kalli pakkumise tõttu ja nüüd järgneb avalik konkurss.

Täna või esmaspäeval algav avalik konkurss meelitab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul ligi rohkem huvilisi kui eelnenud riigihange, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hetkel on analüüsimisel konkursi tingimused. ?Kui enne sooviti suuremamõõtmelist laid-tüüpi praamlaeva, siis nüüd seda nõuet enam ei ole,? ütles pressiesindaja Anu Hallik-Jürgenstein. ?Selles osas on asi paindlikum ja avaliku konkurssi raames saab pidada ka läbirääkimisi,? lisas ta.

Lääne maavalitsuse nõuniku Harri Ermani sõnul oleks maavalitsus esimese pakkumisega nõus olnud. ?Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei aktsepteerinud tehtud pakkumist,? ütles Erman. OÜ Väinalind oleks aastas soovinud 11 miljonit, kuid ministeerium näeb ette ainult 6 miljoni suurust summat. ?Küsitud summa oli liiga suur. Tegemist on sama lihtsa liiniga nagu Saaremaa ja Hiiumaa vahel ja rohkem pole ministeerium nõus maksma,? ütles Hallik-Jürgenstein.

Ermani hinnangul oodatakse avalikule konkursile vähemalt kolme firmat. Üks võimalik pakkuja oleks ka OÜ Väinalind.

Mõlemad kinnitasid, et kuigi 1. oktoobril lõpeb kehtiv leping Saaremaa Laevakompaniiga, ei jää praamiliiklus mingil juhul seisma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing