PM: Elcoteq maksab töölise eest 300 krooni pearaha

13. august 2004, 08:22

Soome elektroonikafirmal Elcoteq napib Tallinnas tööjõudu, mistõttu pakutakse töötajatele, kes toovad uue töölise, 300kroonist preemiat.

Et uusi töötajaid on elektroonikatööstustel keeruline Eestist leida, siis on Elcoteq ettevõtte siseselt korraldatud kampaania, kus inimestele makstakse uue töötaja leidmise eest 300 krooni preemiat, kirjutab Postimees.

Elcoteqi Tallinna pressiesindaja Jaanus Pautsi sõnul on kampaania olnud edukas. «Sisuliselt tähendab see seda, et meie töötajad toovad ka oma sõbrannad ettevõttesse tööle ning ise vastutavad nende eest,» selgitas Pauts.

Elcoteq otsib töötajaid ka Ida-Virumaalt ja lisaks käib tihe koostöö tööhõiveametiga, kus igal nädalal toimub Elcoteqi esitlus tööotsijatele.

Elcoteqi Tallinna tehase juhi Risto Gaggli sõnul sai elektroonikatööstus eelmise aasta lõpus mõõnast üle ja seoses nõudluse kasvuga otsustati tootmist laiendada. Samuti on tänavu Tallinnas lisandunud üle 800 uue töökoha.

Mullu ja ka tänavu aasta esimesel poolel majandustulemusi parandanud Soome elektroonikaallhankija Elcoteq Network laiendab augusti lõpus oma teist Tallinnas asuvat tehast.

Eelmise aasta suvel teatas Elcoteqi juht Antti Piippo, et ettevõte arutab võimalust kolida peakorter kõrgete maksudega Soomest ära Tallinna. Peakorteri kolimine on endiselt päevakorras. Gaggli kinnitusel on lisaks Eestile hea kandidaat Ungari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing