EAS sai stardiabi II voorus 111 toetustaotlust

13. august 2004, 11:54

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses (EAS) kõige populaarsema programmi, alustavate ettevõtjate starditoetuse, II vooru laekus 111 taotlust.

Laekunud 111 toetustaotlusest tunnistati vastavaks 54 ja neist rahastati 29.

'Kokku on kolme vooru peale esitatud 330 toetustaotlust. Ettevõtjate suure huvi ja piiratud eelarve tõttu saame toetada ainult tugevamaid projekte. Enne taotlemise alustamist tuleb ettevõtjal kindlasti mõelda, mis on tema äriidee konkurentsieelis, sest nutikatel lahendustel põhinevatel äriideedel on suurem võimalus edukaks osutuda kui lihtsa toote tootjal, kelle ainsaks eeliseks on odav hind. Väga positiivne on see, et ettevõtlusaktiivsus näitab kasvutrendi ja ettevõtjad esitavad järjest enam toetusetaotlusi ka tootmisega, sealhulgas uudse tehnoloogia rakendamisega seotud projektidele. Eriti oodatud on ekpordipotentsiaaliga projektid ning ettevõtmised, mis loovad rohkem töökohti,' kommenteeris EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktor Allar Korjas.

EAS on kahe vooru peale kokku rahastanud stardiabi programmi raames projekte 10 miljoni krooni eest. Kolmanda vooru taotlusi menetletakse ja alustatud on juba ka IV vooru taotluste vastuvõttu.

'Tahaksin kõigile taotlejatele südamele panna, et nad kontrolliksid oma taotluse põhjalikult üle, et ükski nõutud dokument esitamata ei jääks,' lisab Korjas.

Starditoetust saavad taotleda alla 50 töötajaga ettevõtted ja füüsilisest isikust ettevõtjad, kes tegutsevad väljaspool Tallinna, on registreeritud äriregistris kõige rohkem 12 kuud tagasi või kavatsevad seda lähiajal teha. Samuti on oluline, et ettevõtte omanikeringi kuuluvad ainult eraisikud ja taotlejal ei ole maksuvõlgu. Maksimaalne toetussumma taotleja kohta on 160 000 krooni. Täpsemaid tingimusi loe www.eas.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing