Börsiülevaade: Hansapanga aktsia käis kogemata 110 kroonil

16. august 2004, 14:56

Hansapanga aktsia käis tänase päeva algusel ära 110 kroonil, olles 1,9% plussis. Tõenäoliselt ostja siiski aktsia eest nii kõrget hinda ei soovinud maksta.

Viimase kuu jooksul stabiilselt 105-108 krooni vahel kõlkunud Hansapanga hüppas täna börsipäeva alguses kahe pisitehingu tulemusena 110 kroonini (7,03 euroni).
Suure tõenäoliselt oli tegu lihtsalt sellega, et üks väikeinvestor pani kohe börsipäeva alguses Hansapanga aktsiale turuhinnaga ostuorderi sisse.

See, et tegemist oli kergelt vigase tehinguga annab tunnistust ka Hansapanga 107,49 kroonine sulgemishind ning fakt, et antud kaks tehingut olid aisad mil Hansapanga hind täna üle 108 krooni kerkis.

Kuna hetkel on börsipäevad suviselt unised ning pärast börsipäeva algust maaklerid alles sisetavad aktsiatele ostu- ja müüginoteeringuid, siis Tallinna börsil ei maksa turuhinnaga aktsiaid osta ega müüa. Parem tuleks ära määrata limiithind, millega ollakse nõus aktsiaid ostma või müüma.

Kokkuvõtlikult oli börsipäev täna sarnaselt reedega äärmiselt loid. Kokku registreeriti vaid 31 tehingut. Käivet tehti küll 7,7 miljonit krooni.

Suuremat aktsiahindade liikumist võiks näha ülehomsest, mil Hansapank avaldab oma teise kvartali majandustulemused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing