PM: Montoni edu päästis Baltika kahjumist

16. august 2004, 08:03

Viimastel aastatel kahjumis olnud Baltika on inglannast tootearendaja abil madalseisust välja tulnud.

Asjaosaliste hinnangul on sellele kaasa aidanud ettevõtte investeeringud ja uue kaubamärgi Monton edu, kirjutab Postimees.

«Jah, Baltika on madalseisust väljas,» kinnitas Baltika juhatuse esimees Meelis Milder heatujuliselt. Baltika müügiedu taga on tema sõnul jaekaubanduse osa suurendamine ja tootearendus. Aasta tagasi alustas Baltikas tootearendustöö juhtimist inglanna Penny Robinson, kes on aastaid töötanud juhtivatel kohtadel Nextis, Sears Clothing?us ja Laura Ashleys. «Robinsoni osatähtsust ei saa ettevõtte edusammudel alahinnata,» märkis Milder.

Baltika tootedivisjoni direktori Robinsoni sõnul on ettevõtte kasvava edu saladuseks muutused. Kui eelmise aasta lõpetas Baltika kahjumis, siis 2004. aastal on äritegevus läinud ülesmäge. Mingi imepärase vahendiga Robinsoni sõnul siiski tegemist pole, tuleb järgida vaid rahvusvaheliselt äraproovitud rõivatootmise reegleid. «Muutsime üheaegselt struktuuri ja planeerimisprotsessi,» tõstis 30 aastat rõivaäris tegutsenud Robinson esile olulisemaid tegevusi, kuid rõhutas, et muutuste täideviijaks oli kogu meeskond, mitte tema üksi.

Kui veel eelmisel aastal rääkisid mitmed spetsialistid ajakirjanduses puudustest Eesti rõivatootjate tootearenduses ja just Montoni kaubamärgi läbikukkumisest ning liigkõrgetest hindadest, siis nüüd on Baltika seniseid reegleid murdnud.

«Tegime sellest omad järeldused ning alustasime muudatusi kogu tootearendusprotsessis ja hinnapoliitikas,» kinnitas Robinson. «Meil on kolm erinevat kaubamärki, mis peavad rahuldama kolme erinevat sihtrühma.»

Nüüd naudib Monton Robinsoni sõnul esimesi edu vilju. Baltika suurima jaebrändi Monton poolaasta müügikäive oli 107 miljonit krooni ning Montoni osakaal kogu jaemüügist moodustas 57 protsenti. Kui veel aasta tagasi oli ettevõte suures kahjumis, siis tänavu esimese viie kuuga on suudetud teenida ligi viis miljonit krooni kasumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing