Jaan Õunapuu: Valdasid ei sunnita ühinema

18. august 2004, 14:29

Regionaalminister Jaan Õunapuu toonitas Põlvamaa ettevõtjatele, et kindlasti ei kohusta taas käima lükatav haldusreform omavalitsusi sunniviisiliselt ühinema.

Käesoleva aasta 28. juunil riigikogus vastu võetud kohaliku omavalitsuse üksuste ühinemise seadus ei pane omavalitsustele kohustust liituda, vaid reguleerib ühinemise soodustamise põhimõtted, selgitas Õunapuu. Regionaalministri sõnul ei usu ta siiski reformi väga kiiret käivitumist. ?Kui järgmisel aastal ühineb paar-kolmkümmend omavalitsust, siis on juba hästi,? märkis Õunapuu.

Regionaalministri kavandatud ühinemispiirkondi on 67, igasse neist kuulub minimaalselt kaks ja maksimaalselt 13 omavalitsust, kusjuures ühinemispiirkondadest on välja jäetud suuremad linnad.

Ühinemistoetust arvutatakse 500 krooni liituva omavalitsusüksuse ühe elaniku kohta, kusjuures mitte vähem, kui 1,5 miljonit krooni ja mitte rohkem kui 3 miljonit krooni ühe ühineva omavalitsuse kohta. Toetuse summa jaotatakse kahte ossa ? ? toetusest kantakse üle ühinemise käigus moodustatud kohaliku omavalitsuse üksuse volikogu valimiste tulemuste väljakuulutamise aastal, ? summast aga ühinemise aastale järgneva aasta esimesel poolaastal.

Jaan Õunapuu hindab praegustel põhimõtetel käivitatavat haldusreformi tunduvalt demokraatlikumaks kolm aastat tagasi sunniviisiliselt läbi viia üritatud haldusreformist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing