Tallinna linn ootab veel diagnostikakeskuse aktsiate eelisostuga

18. august 2004, 14:36

Tallinna linn lükkas järgmisesse nädalasse otsuse, kas kasutada skandaaliga müüdud diagnostikakeskuse aktsiate eelisostuõigust.

Linnapea Edgar Savisaar ütles täna pressikonverentsil, et linnavalitsus tegeleb veel oma seisukoha kujundamisega: 'Usun, et jõuame otsusele enne, kui eelisostu kasutamise võimalus meilt ära kaob.' Tema sõnul pole midagi imelikku, et asi on otsustamata jäänud juba kahel linnavalitsuse istungil.

'Küsimus on selles, milline on see parim tehing. See ongi see, miks arutame, vaidleme,' märkis Savisaar.

Tallinna linnavalitsus asutab võimalust osta aktsiad tagasi 66% diagnostikakeskusest ilma konkursita 9,2 miljoni krooni eest omandanud OÜlt Diagnostic Family ja selle ühelt omanikult Janek Ottiselt, kes on abilinnapea Anders Tsahkna sõber. Pärast tehingu teatavakstulemist on diagnostikakeskuse uuel ostukonkursil osalemise vastu huvi ilmutanud OÜ Solaron Trade pakkumisega 15-16 miljonit krooni ja AS Letofin 16,9 miljoni krooniga. Viimane firma on ärisidemete kaudu kaudselt seotud Tallinna teise abilinnapea Toomas Vitsutiga.

Vitsuti ütles pressikonverentsil, et vaidlus käib kahe erineva seisukoha vahel.
'Ühelt poolt minu ettepanek, et linn peab rakendama ostueesõigust. Kellele, kuidas ja kes müüb - see on alles järgmine küsimus,' ütles ta. 'Teine seisukoht on see, et lepime sellega, et aktsiad müüdi sõbrahinnaga Ottisele, millega ma nõus pole.'

Vitsuti sõnul läheb linnavalitsusel küll kiireks, kuid siiski jõuab antud küsimuses otsuse langetada ka järgmisel nädalal

Tsahkna poolse kommentaari kohaselt on tegemist põhimõttelise vaidlusega. 'Erasektor peab tervishoiumaastikul edasi arenema,' lausus ta, lisades, et on veendunud tehingu kasulikkuses linnale - seda kinnitab ka haiglajuhtide seisukoht selles asjas. Samuti soovitas Tsahkna ära oodata audiitorite otsuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing