Tallinn liitub Harjumaa ühistranspordikeskusega

Inno Tähismaa 18. august 2004, 11:29

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsut esitas linnavalitsusele informatsiooni MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus asutamise ja liikmeks astumise kohta.

Harju maavanem ja Harju maakonna omavalitsusüksuse esindajad allkirjastasid tänavu 16. juunil ühiste kavatsuste protokolli Harjumaa Ühistranspordikeskuse asutamiseks, teatas Tallinna linnavalitsuse pressibüroo Lepiti kokku ühistranspordi perspektiivne ühiskorraldamine regioonis - see näeb ette ühtse liinivõrgu ja piletisüsteemi kujundamise ning ühtse tellimiskeskuse loomise.

'Harjumaa ühistranspordikeskus tagab maakonna elanikele soodsama ja osapooltele majanduslikult otstarbekama ühistransporditeenuse,' ütles abilinnapea Toomas Vitsut pressiteate vahendusel. 'Ühistranspordi ühist korraldamist ning selleks ühistranspordikeskuse loomist peavad põhjendatuks eranditult kõik Harjumaa omavalitsusüksused, sealhulgas ka Tallinn.'

Vitsuti sõnul on osapoolte esindajate, koostööpartnerite ja ekspertide ühistöö tulemusena eeltöö ühtse liinivõrgu korraldamiseks, ühtse piletisüsteemi väljaarendamiseks ning ühistransporditeenuse ühistellimiskeskuse käivitamiseks juba tehtud.

Harjumaa ühistranspordikeskus luuakse mittetulundusühinguna , mille juhtimine toimub läbi omavalitsusüksuste ja riigi volitatud esindajatest koosneva üldkoosoleku. Keskuse igapäevatööd korraldab tegevdirektor. Tallinna Transpordi-ja Keskkonnaamet peab esitama linnavalitsusele mittetulundusühingu Harjumaa Ühistranspordikeskus asutamise ja liikmeks astumise kohta linnavolikogu otsuse eelnõu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing