EPL: Üleskutse erakonda vahetada puhus poliitikute kired lõkkele

19. august 2004, 08:00

Paremerakondade Isamaaliidu ja Res Publica vastasseis juhatab poliitikahooaega sisse.

Isamaaliidu aseesimehe Tõnis Lukase üleskutsele Res Publicas pettunud kunagistele erakonnakaaslastele taasühineda vastas Res Publica üks juhte Tõnis Palts Isamaaliitu ja ?vana poliitikat? halvustava artikliga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Aastatel 2001?2002 Isamaaliitu kuulunud Palts süüdistas erakonna liidreid paremtsentristliku maailmavaate ärasolkimises ja inimeste poliitikast eemale peletamises. ?Uus poliitika on poliitika, kus asja aetakse terve mõistusega ja ei varastata,? kirjutas ta Postimehes.

Paltsi väitel ootavad valijad hoopis paremjõudude koondumist laiapõhjalisse konservatiivsesse erakonda. ?Enamasti mõtlevad ju meie mõlemad erakonnad nagu ka Reformierakonna lihtliikmed tervemõistuslikult,? ei andnud Palts armu ka Reformi-erakonna tippudele.

Tõnis Lukase sõnul näitab see kontrakäik, et närvi läinud Res Publica suhtekorraldajad püüavad oma erakonda languspöörisest välja tuua. ?Paltsi artikkel tõestas Isamaaliidu ja Res Publica toetajatele ning poliitikahuvilistele, et uut poliitikat pole olemas. On lihtsalt poriloopimine,? lausus ta. ?Paistab, et Res Publica sellisel kujul ei jätka ega vea uute valimisteni välja.?

Paltsi kirjatükki kiitis eile Keskerakonna esimees Edgar Savisaar. ?Esmakordselt sai antud uuele poliitikale ammendav definitsioon,? ütles heatujuline Savisaar. ?Lõpuks ometi midagi konkreetset.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing