PM: Arstide ja raha nappus toovad ravijärjekorrad

19. august 2004, 08:06

End täna eriarsti juurde kirja pannes võib juhtuda, et vastuvõtule pääseb alles novembris.

Haigekassa peab pikkade järjekordade põhjuseks eelkõige haiglate endi tegemata tööd, haiglad aga suuresti rahanappust, kirjutab Postimees.

Tartu Ülikooli Kliinikumi avalike suhete juhi Kristi Taeli sõnul on neil järjekordade pikkus eriarsti juurde pääsemiseks erialati erinev. «Kui näiteks psühhiaatri juurde võib saada aja samaks päevaks, siis uroloogi juurde pääsemiseks tuleb tänase (eilse ? toim) seisuga oodata 27. oktoobrini,» ütles ta.

Pikkade ooteaegade peamine põhjus on Taeli sõnul rahapuudus.

«Käesoleva aasta seitsme kuu jooksul on ravitud kaheksa protsenti rohkem inimesi kui eelmise aasta sama perioodi jooksul,» ütles Tael. «Raha saime tänavu küll rohkem, ent seda selleks, et katta raviteenuste hinnatõusu. Kui raviraha juurde ei tule, asendab plaanilise töö üha rohkem erakorraline arstiabi, mis tähendab, et inimestel tuleb veelgi kauem oodata.»

Haigekassa avalike suhete juhi Anne Osveti kinnitusel on rahapuudus pikkade ravijärjekordade põhjuseks vaid paari eriala puhul. Haigekassa andmetel ootas 1. juuli seisuga ravijärjekordades 90133 inimest. «Ja neist vaid 3 protsenti rahalistel põhjustel,» märkis Osvet.

Seega ei ole pikkade ooteaegade põhjus Osveti sõnul mitte rahas, vaid eriarstide nappuses. Sealjuures on kõige suurem puudus silma- ja nina-kõrva-kurguarstidest.

«Lisaks on paljud järjekorrad lihtsalt õhku täis, inimesed panevad ennast kirja mitmesse kohta korraga ega ilmu vastuvõtule, ja ka haiglate endi töökorralduses on puudujääke,» ütles Osvet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing