Norras rööviti Edvard Munchi suurteos Karje

23. august 2004, 10:05

Relvastatud ja maskides mehed tormasid pühapäeval viletsalt valvatavasse Oslo muuseumi, röövisid sealt Edvard Munchi suurteose ?Karje?.

Röövlif viisid kaasa veel ühe Munchi maali, muuseumikülastajad vaatasid seintelt maale võtvaid röövleid ?okeerituna pealt, vahendas Eesti Päevaleht Onlone infoagentuuri AP.

Tegemist oli teise korraga viimase aastakümne jooksul, kui Oslo muuseumist varastati ?Karje? versioon. ?Karje? kujutab ahastuses ja avatud suuga kehakuju, kes hoiab kätega oma peast kinni.

Röövlid võtsid kaasa ka Munchi ?Madonna?, mis on maalija teine hindamatu maal. ?Madonna? on koos ?Karjega? Munchi ?Elu friisi? seeria maal, mille kunstnik maalis 1893.-1894. aasta vahel. Kunstnik kujutas neil maalidel haigust, surma, ängi ja armastust.

Kaks või kolm röövlit ähvardasid Munchi muuseumi töötajat käsirelvaga ning seejärel võtsid seintelt maali, ütlesid pealtnägijad ja politsei AP-le.

Paljud muuseumikülastajad sattusid paanikasse ja arvasid, et neid ründavad terroristid.

Politsei pressiesindaja Hilde Walsoe ütles AP-le, et röövi käigus ei saanud keegi viga ning politsei leidis hiljem põgenemiseks kasutatud Audi A6, kus oli maaliraamide fragmente.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing