Ülevaade tänastest ajalehtedest

24. august 2004, 08:27

Eesti Päevaleht:

Vajadus säästa Eesti loodusvarasid ja koguda raha keskkonnakaitsele sunnib riigikogu kehtestama lähiaastateks kõrgemad saastetasud, mis tuleb jõudu-mööda kinni maksta vee, soojuse ja elektri tarbijatel.

Eesti kütusefirmade ühing esitas konkurentsiametile Neste peale kaebuse. Kaebuses palutakse uurida Neste Eesti hinnapoliitikat, mis võib olla vastuolus konkurentsiseadusega. Neste Eesti müüs augusti keskel oma automaatjaamades kütust 10 sendi võrra odavamalt kui on hulgihind teistele jaemüüjatele.

Läti õlletootja A/S C?su Aluse ja A.Le Coqi premium-õlled on sarnase välimusega pudelites ning purkides. Tootjad kinnitavad, et sarnasus on juhuslik.

Kinnisvaraarendaja AS Aswega kavatseb rajada Tallinna maaliinide bussijaama servale kuuekorruselise äripindadega korterelamu, mis tänu lähedalasuvale bussiparklale hakkab õhku katuselt sisse tõmbama.

Postimees:

Riik kavatseb lähiajal sõlmida Microsoftiga ainulaadse lepingu, mis muuhulgas muudab tarkvara eestlastele soodsamaks, kuid IT-spetsialistide arvates on leping kummaline ja seob riigi liigselt ühe ettevõttega.

Tallinna Sadama nõukogu andis eile juhatusele nõusoleku jätkata ettevalmistusi Saaremaa Laevakompaniiga 400 miljoni kroonise omakapitaliga ühisfirma loomiseks, jätkamaks praamiliiklust mandri ja Lääne-Eesti saarte vahel.

Sisekaitseakadeemia hakkab koos Hollandi partneritega arendama edasi oma maksunduse õppekava, pakkudes esimesena Eestis tulevastele riigiametnikele võimalust saada süstemaatiline maksundusalane haridus.

Kuigi poliitiline ebakindlus maailma suurtes naftariikides tõstis barrelihinna eelmise nädala lõpus Ameerika toorainebörsil 50 dollarini ja eksperdid ennustavad hinnatõusu jätkumist, püsivad bensiinihinnad Eestis endised.

SL Õhtuleht:

Ohtrast vihmast põhjustatud üleujutused muudavadki kartuli- ja köögiviljasaagi kõikjal Põhja-Eestis kesiseks. Mujal sõltub saak sellest, kas põldu tabas liigvesi või mitte.

Juuli rekordvihma põhjustatud uputuse kahju korvamist on Tallinna Veelt nõudnud juba paarkümmend inimest. Veefirma ei maksa enne aga sentigi, kui pole tõestatud, et kahju tekkis tõepoolest just firma süül.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing