EPL: Nestel kahtlus ebaausas äris

24. august 2004, 08:18

Eesti kütusefirmade ühing esitas konkurentsiametile Neste peale kaebuse.

Kaebuses palutakse uurida Neste Eesti hinnapoliitikat, mis võib olla vastuolus konkurentsiseadusega. Neste Eesti müüs augusti keskel oma automaatjaamades kütust 10 sendi võrra odavamalt kui on hulgihind teistele jaemüüjatele, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kütusefirmade ühingu juhatuse esimehe Jüri Võrgu sõnul on hulgihind, millega Neste müüb kütust teistele jaemüüjatele, umbes sama, mis Leedu Mažeikiu Nafta rafineerimistehasel. ?Kui Neste hakkab nüüd sellest hinnast veelgi odavamalt oma tanklates kütust müüma, on nende poliitika selge ? haarata enda kätte terve turg ja panna väiksemad jaemüüjad kohvreid pakkima,? ütles ta.

Konkurentsiameti eksperdi Ilmar Topro sõnul teeb amet praegu kontrollarvutusi ja kogub andmeid. ?Seni ei ole me kuritarvitusi leidnud. Aasta tagasi juba kontrollisime Nestet, siis ei ilmnenud rikkumisi,? ütles Topro.

Et Nestet milleski süüdistada saaks, peaks tema turuosa Topro sõnul olema suurem kui seni välja pakutud 20 protsenti. Lisaks peaks alla omahinna müümise korral ettevõte töötama kahjumlikult, Neste on aga viimased aastad tegutsenud korraliku kasumiga.

Neste Eesti eitab kütuse müüki alla omahinna. Ettevõtte jaemüügijuhi Ivar Kohvi sõnul on firmal omad eelised hinnakujunduses, sest hind, millega kütust oma tanklatesse ostetakse ja hind, millega konkurentidele hulgi müüakse, on erinevad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing