Prantsuse suurpanga strateeg ootab aktsiahindade langust

24. august 2004, 12:35

Prantsuse suurpanga BNP Paribas Asset Management strateeg ootab aktsiahindade langust.

Prantsusmaa suuruselt kolmas varahaldusfirma on viimase kahe kuu jooksul müünud miljardi euro väärtuses aktsiad. Müügist tulnud raha hoitakse, kuna muretsetakse Aasia ja USA majanduste pärast.

150 miljardi euro suurust vara paigutav 41aastane investeerimisjuht Philippe Lespinard ütles, et ta plaanib panna raha tagasi turule järgmises kvartalis lõigates kasu aktsiahindade kukkumisest.

?Meile meeldivad pikaajaliselt aktsiad, kuid me ei arva, et me peaksime neid praegu ostma,? ütles Lespinard Bloombergile. ?Me kasutame võimalust osta neid madalamatelt tasemetelt. Järgnevad neli kuni kuus nädalat saab olema aktsiatele kõige hullem periood. Me ootame rallit neljandas kvartalis.?

Lespinard otsustab BNP Paribasis, kui palju panga fondidest paigutatakse aktsiatesse, võlakirjadesse ja teistesse varadesse, kuid ta ei tegele konkreetsete aktsiate valiku ja ostu-müügiga.

Lespinard soovitas BNP Paribasi fondijuhtidel hakata müüma aktsiad Hiina valitsuse majanduse jahutamise teate järel. USAs on keskpank tõstnud intressi kaks korda, tehes laenamist eraisikutele ja ettevõtetele kallimaks.

?Pool maailma majanduskasvust tuleb Aasiast (suur osa Hiinast) ja teine pool USAst,? ütles Lespinard. ?Meil on olnud palju sündmusi, mis on kõigutanud kindlust.?

Nafta hind on tõusnud sel aastal 45 protsenti. Lespinard ootab nafta hinna langust aasta lõpuks 35 dollarile.

Aktsiahindade tõusuks peaks tema arvates tõuke andma ettevõtete kolmanda kvartali majandustulemused, mis ületavad investorite ootusi. See peaks algama oktoobris. Lespinard paneb raha tõenäoliselt tagasi Aasia aktsiatesse ja võibolla Euroopa turule.

?Kolmanda kvartali lõpus otsustavad inimesed, et maailm polegi nii paha koht,? ütles Lespinard, keeldudes täpsustamast, mis aktsiad võiks pank osta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing