PM: Riigi salajast julgeolekuvaru ootavad ümberkorraldused

25. august 2004, 08:12

Riigi salajastest varudest varastatud viljakoormate ja gaasimaskifiltrite pärast riigikontrollilt eile hävitava hinnangu saanud valitsus loob uut korda.

Tänavu kevadel pärast viljavarguste avalikuks tulekut julgeolekuvarudesse sukeldunud riigikontroll leidis, et olukord pole hull ainult viljamahutites, vaid riigi kõigi varude osas, kirjutab Postimees.

Eile avalikustatud auditis osutatakse mitmetele puudujääkidele viljavaru hoidmise eest vastutama pidava põllumajandusministeeriumi ning ASi Eesti Viljasalv töös. Näiteks puudus ministeeriumil ülevaade lepingutest, millega Eesti Viljasalv oli vilja edasi usaldanud Rakvere Viljasalvele ning teistele eraettevõtetele, mille mahutites riigi strateegilist viljavaru hoiti.

Ravimivaru eest vastutavale sotsiaalministeeriumile heitis kontroll näiteks ette liigsuuri hoiukulusid, samal ajal kui realiseerimisaja lävel ravimid kanti mahamüümise asemel lihtsalt maha.

Lõpuks nentisid nii riigikontroll kui ka viljavarguse järel moodustatud ministeeriumidevaheline töörühm, et praegusel kujul on julgeolekuvarust kriisiolukorras vähe abi, sest varusid ei jätkuks nagunii.

Valitsuse ettepanekul ongi siseministeerium välja töötamas uut julgeolekuvaru kontseptsiooni, mis peaks seaduse kuju saama 1. novembriks. Muuhulgas on seal tõstatatud küsimus, mida salastada ja mida mitte.

Siseminister Margu Leivo ütles eile Postimehele, et uus seadus peab arvestama reaalset olukorda ning ka riigi rahalist seisu. Teisisõnu tehakse ümber praegu kehtiv riigireservi seadus, mis kirjutati üheksakümnendate aastate keskel soomlaste pealt praktiliselt maha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing