USAs on tulekul alumiiniumpudelites õlu

25. august 2004, 11:29

USAs on turule tulemas alumiiniumpudelites õlu, mis seisvat 50 minutit kauem külm kui klaaspudelites õlu.

Esimesenda hakkab alumiiniumpudelitesse villima õlut Pittsburgh Brewering Co., kes küsib sellises pakendis Iron City Beer eest dollari võrra kõrgemat hinda kasti õlle eest.

Alumiiniumpudeleid valmistab maailma suurim alumiiniumitootja Alcoa, kes kiidab, et need pakendid ei purune kildudeks.

Sel nädalal on USA 28 osariiki teel umbes 20 000 kasti alumiiniumpudelites õlut.

Alcoa pressiesindaja Kevin Lowery ütles Associated Pressile, et pudeli koostises on kolm korda purgist enam alumiiniumi, mis annab talle suurepärased soojusisolatsiooni omadused.

Alcoale pole see esimene kord, kus tehakse koostööd õlletootjaga toomaks turule uut toodet. 1962. aastal tõi Alcoa turule alumiiniumist õllepurgid. Alcoa tahab nüüd võita tagasi õllepudelitele kaotatud turuosa, olgu need siis klaasist või plastikust.

USA Õlleinstituudi andmetel turustatakse vaid 0,5 protsenti õllest plastikpudelites.

Üks väike USA õlletehas on juba toonud turule alumiiniumpudelites õlle. Läinud aastal tõi piiratud kogus samas taaras õlu turule Heineken. Jaapanis on mitu õlletehast suutnud edukalt turustada õlut alumiiniumpudelites. Iron City on esimene Põhja-Ameerika õllekompanii, kes turustab sellises pakendis õlut üle kogu riigi.

Pittsburg Breweing teatas, et alumiiniumpudelid maksavad enam kui kaks korda rohkem klaastaarast ehk umbes 10 USA senti õlle kohta, kuid Alcoa teatas, et kulud langevad, kui teised õlletehased tulevad algatusega kaasa.

Alumiiniumpudelites õllest saab rohkem lugeda siit http://www.alcoa.com/package/en/pittsburgh_brewing.asp

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing