PM: Rõngu Mahl laiendas tootmise Venemaale Vologda linna

25. august 2004, 08:10

Tartumaal tegutsev mahla- ja mahlajoogikontsentraatide tootja Rõngu Mahl laiendas eelmise aasta lõpus tootmise Venemaale.

Marjade varumine ning mahlakontsentraadi valmistamine käib nüüd Vologdas.

Rõngu Mahla aktsionär ja juhataja Peeter Munitsõn ütles Tartu Postimehele, et ettevõte viis kontsentraaditootmise seadmed Venemaale ning selleks rajati Vologdasse ka uus tehasehoone, kus saab kolmes vahetuses tööd 30 inimest.

Munitsõni sõnul toodab Rõngu Mahl Venemaal toorainet.

«Mahlakontsentraat on tooraine mahlatööstustele ? lihtinimesel või restoranil pole sellega midagi teha,» selgitas ta. «Venemaal on tootmiskulud väiksemad ning pealekauba ei suudaks Eesti metsad meie marjanõudlust rahuldada,» põhjendas Munitsõn Venemaale laienemist.

Rõngu Mahla tegevjuht Anu Annus lisas, et ettevõtte äriplaanis on eriti oluline just metsamarjadest mahlakontsentraatide tootmine Euroopa Liidu turule.

«Venemaal on selle tooraine baas maailma suurim,» lisas ta. «Ei olnud lihtsalt mõtet marju sisse vedada. Paljud kontsentraaditootjad on teinud samamoodi ja viinud tootmise toorainebaasi juurde.»

Annuse väitel on Vologdas pressitava mahlakontsentraadi ostjateks mahlatootjad nii Venemaal kui Euroopa Liidus.

Rõngu Mahl töötleb Venemaal Anu Annuse väitel tuhandeid tonne marju aastas ning saadud kontsentraadist vaid murdosa jõuab Eesti turule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing