PM: Tööandjate liit ehmatas ametiühinguid

26. august 2004, 08:06

Eesti Ametiühingute Keskliitu (EAKL) ehmatas tööandjate soov kaotada alampalk ja väited, et Euroopa riikides ei ole kehtestatud alampalka.

«Igas riigis peab olema süsteem alampalga kehtestamiseks,» ütles Postimehele EAKLi juhatuse esimees Harri Taliga. «Kui täna oleks 1. aprill, siis arvaksin, et tegu on naljaga.»

Taliga sõnul on igal riigil õigus ise otsustada, kuidas alampalka kehtestada. Ametiühingujuht lisas, et tööandjad võivad selle ettepanekuga taotleda tuleva aasta alampalga läbirääkimiste venitamist. Läbirääkimised uue alampalga üle on Taliga sõnul kestnud neli kuud, seni ei ole edu saavutatud.

«Olen seni Tööandjate Keskliitu pidanud tõsiseks partneriks. Ilmselt tuleb oma arvamust muuta, sest sotsiaalpartner ei saa käituda tuulelipuna,» ütles Taliga.

Ametiühingud ja tööandjate keskliit sõlmisid kolm aastat tagasi kokkuleppe, et alampalk kehtestatakse kahepoolsetel läbirääkimistel. Alampalk on praegu 2480 krooni.

Eesti Tööandjate Keskliit (ETKL) teatas eile, et valitsuse kehtestatav riiklik alampalk tuleks sarnaselt paljude Euroopa riikidega kaotada. Tööandjad tahavad läbirääkimistesse kaasata ka valitsuse, et see teeks vajalikud muudatusettepanekud seadustesse.

ETKLi juhataja Tarmo Kriisi sõnul ei pruugi madalama konkurentsivõimega isikud palga alammäära üleliigse tõusu korral tööd leida. Tema sõnul peaks riik sätestama erandid alampalga maksmisel. ETKLi arvates ei tohiks alampalka võrrelda keskmise palgaga. ELi 25 liikmest 18s on kehtestatud alampalk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing