EPL: Värske herefordi veise liha jõuab müügivõrku

30. august 2004, 08:04

Raplamaal tegutsev Lepiku lihatööstus hakkab alates oktoobrist pakkuma esimesena Eestis herefordi veiseliha.

Euronõuetega vastavusse viimiseks investeeris lihatööstus sel aastal kolm miljonit krooni tapamajja ja lihalõikustsehhi. Mustamäel avati hiljuti oma lihalett, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Teeme koostööd suuremate loomakasvatajatega, et väärtustada selliste lihatõugu veiste liha nagu hereford, limusiin, simmental, ?oti mägiveis ja aberdeen angus,? ütles Lepiku lihatööstuse omanik ja juhataja Sulo Lepik.

Tema sõnul on nende tõugude kasvatamine Eestis veel tagasihoidlik, sest liha kvaliteet ja hind ei ole paigas. Tõupuhaste lihaveiste eest makstakse Lepiku sõnul kokkuostus lüpsikarja veiste hinda. Sellepärast on ka väärtustamata tõuliha maitseomadused ning kvaliteet. Lihakeha kilohind jääb kokkuostus 17-24 krooni vahele. Asjatundjate hinnangul peaks see olema aga 30 krooni juures.

?Meie missioon seisneb selles, et tulevikus hakkaksid inimesed väärtustama rohkem tõuliha. Nagu seda tehakse edukalt näiteks ?veitsis,? ütles Lepik.

?Kauplusesse saabub müügile liha, mis lõigatakse valmis öösel kell kolm. Täna ei ole ruumipuuduse tõttu esindatud veel kõik 200 erinevat nimetust kogu lihatööstuse toodangust. Kui tuuakse juurde külmlett, laieneb ka pakutav sortiment,? ütles Mustamäel asuva Lepiku lihatööstuse kaupluse müüja Jelena (25).

?Umbes kuu aja pärast toome müügile herefordi liha. Pärast seda tahame igal nädalal müüa umbes 500 kilo värsket lihaveise liha. Aja jooksul tuleb müügile ka teiste tõugude liha,? ütles Lepiku lihatööstuse müügijuht Björn Kass.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing