PM: Vanglajuhid kaebasid ministeeriumi kohtusse

30. august 2004, 08:08

Eesti vangladirektorid kaebasid kohtusse justiitsministeeriumi, kes määras iseendale tulemustasu maksnud direktoritele distsiplinaarkaristused.

Neljapäeval halduskohtusse viidud kaebuses nõuab seitse vangladirektorit, et tühistataks juulis nende suhtes läbi viidud sisejuurdlus, mis lõppes kolmele direktorile noomitusega ja neljale palga alandamisega kuni kolmandiku võrra, kirjutab Postimees.

Tööandja vastu liitunud Tartu, Pärnu, Ämari, Viljandi, Harku, Maardu ja Murru vangla direktorite hinnangul käitus ministeerium nendega ülekohtuselt, sest juurdlus viidi läbi ebakorrektselt ja -objektiivselt. Protestijatega ühines ka Tallinna vangla direktor, kes ainsana karistusest pääses.

Vaidlusküsimuseks on mullu aprillis muudetud valitsuse määrus, millega kitsendati vangladirektoritele tulemustasude maksmise korda. Kui varem võisid nad endale ise tulemustasu maksta, nii nagu teiste riigiasutuste juhid praeguseni, siis uus kord andis tulemustasude maksmise õiguse vaid ministrile.

Et uue määrusega ei käinud kaasas ühtegi konkreetset korda ja selgitust selle kohta, mille eest, millal ja kuidas täpselt minister direktoritele tulemustasu maksma hakkab, küsisid kinnipidamisasutuste juhid korduvalt selgitust justiitsministeeriumi vanglate osakonnast.

«Vanglate osakond, kes peaks meie tegevust jälgima ja juhendama, ei pööranud segadustele aga mingit tähelepanu ja öeldi, et tehke nii nagu varem ehk anti mõista, et makske endale ise preemiat edasi,» sõnas üks Postimehega rääkinud vangladirektor.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing