PM: Ettevõtjad taunivad Meelis Atoneni ideed

30. august 2004, 08:06

Ettevõtjate hinnangul ei ole riigil mõtet sundida Saaremaa Laevakompaniid (SLK) veel kaheks ja pooleks aastaks praamiliine opereerima.

Edelaraudtee juhi Henn Ruubeli sõnul jääksid sunnimehhanismide korral kannatajateks ainult inimesed, kuid neid ei tohiks riik hätta jätta, kirjutab Postimees.

«Tõde on ikkagi see, et sellised põhjalikud muutused tuleks pikalt ette planeerida, sest kiirete otsuste mõju oleme me ise omal nahal tundunud ning inimesed sellest ei võida,» lausus ta.

Ruubel viitas 2001. aastal raudteel toimunule, kus riik lõpetas kuuajase etteteatamisega rongiliikluse paljudel Lõuna-Eesti liinidel. Tekkinud segadus sai lahenduse alles sama aasta sügisel, mil osa liine uuesti käima pandi.

Suurettevõtja Jüri Käo hinnangul on laevandus keeruline ala, mida peab kas ise hästi tundma või omama häid nõuandjaid.

«Praegune seis näitab, et riigil neid teadmisi ei olnud,» rääkis Käo. «Probleemid tuleks ikka läbirääkimistega lahendada, sest sunnimehhanism ei hakka kindlasti tööle.»

Ka tema tõstab esile inimeste vajadused, mida riigi ja SLK vaheline sõda kindlasti ei lahendaks. Kui riik jääb siiski Atoneni seisukohtadele kindlaks, ennustab Käo pikka kohtuteed, mille abil püüab üks osapool teistest ikkagi võitu saada.

SLK kaitseks astus reedel välja ka Eesti Laevaomanike Liit, kes protesteeris kavatsuste vastu sundida SLKd jätkama laevaliiklust vaid riigi esitatud tingimustel.

«Näeme selles Eesti laevandusettevõtete ahistamist, mis halvendab investeerimiskliimat ja rikub meie rahvusvahelist mainet,» seisis liidu avalduses.

Postimeest konsulteerinud vandeadvokaadi Leon Glikmani hinnangul on Atoneni plaan teostatav, kuid ka tema ennustas, et selle järgneb pikk kohtuvaidlus.

Lisaks kohtuvaidlusega seotud riskidele võib selguda, et SLK laevad on juba koormatud muude kohustustega või need lihtsalt sõidavad oktoobri alguses minema, mistõttu pole ka võimalik kedagi sõitma kohustada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing