EPL: Valitsejad lubavad töötutele tuleval aastal 6600 töökohta

31. august 2004, 08:00

Lisatöökohti peaks andma maksude alandamine ja lisaraha tööturupoliitikasse.

Rahandusminister Taavi Veskimägi sõnul on tegu põhi-mõttelise valikuga, mille sihiks on suunata inimesed tööd tegema, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Töö peaks võimaldama ära elada. Toetustest elamine ei saa olla elamise viis,? lausus Veskimägi.

Aktiivsed tööturumeetmed on Veskimägi kuulutanud 2005. aasta riigieelarve üheks peamiseks prioriteediks. ?Panustame sellesse 220 miljonit krooni,? lisas minister. Rahandusministeeriumi ennustuse järgi kahaneb 2005. aastal tööpuuduse number ühe protsendipunkti võrra, jõudes 8,7 protsendini.

Veskimägi väitel soodustab uute töökohtade loomist ka ettevõtte tulumaksu langetamine 24 protsendini, mis jätab ettevõtjate taskusse 270 miljonit krooni.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Piret Lillevälja väitel võib viimaste aastate suuna põhjal oodata tööhõive kasvu enam töötlevas tööstuses, ehituses, tervishoius ja veonduses.

Praegu ei ole veel täpselt teada, millistele projektidele töötute koolitamiseks mõeldud raha läheb. Tööturuamet on siin Lillevälja sõnul paindlik, kuna suurkoondamised ega ka uued investeeringud ei ole pikalt ette teada. 2005. aastal on Euroopa sotsiaalfondi raha eest plaanis õpetada inimestele arvuti kasutamist, anda töötutele autojuhtidele eurokoolitust ning täiendõpet ehitajatele, hotelliteenindajatele ja elektrikutele ning valmistada ette metallitöölisi ja keevitajaid, loetles asekantsler.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing