EPL: Kruiisisadama ehitus Saaremaal on takerdunud

31. august 2004, 08:01

70 miljoni kroonise süvasadama ehitus Saaremaal toppab kohtuvaidluste tõttu.

?Projekt toppab,? kommenteeris Eesti Päevalehele ASi Tallinna Sadam turundusdirektor Erik Sakkov Saaremaa kruiisisadama projekti käekäiku. ?Tahaksime loomulikult sadamat ehitada. Kahjuks peame ära ootama, et kõik kaklemised saaksid kakeldud,? sõnas Sakkov.

Tallinna Sadama nõukogu esimees Eero Tohver ütles, et ettevõte ootab pikisilmi roheliste ning keskkonnaministeeriumi vaheliste kohtuvaidluste lõppu. Tema kinnitusel pole sadamaettevõtte huvi kruiisisadama ehituse vastu vaibunud.

Keskkonnaministeeriumi teatel on neil endiselt pooleli kohtuprotsess Eestimaa Looduse Fondi ja Eesti Rohelise Liikumisega.

Tallinna halduskohus leidis 9. juuni otsusega, et keskkonnaministeerium on kruiisisadama vee erikasutusloa väljaandmisel ja vastava keskkonnamõjude hindamise aruande heakskiitmisel käitunud igati õiguspäraselt.

Paraku esitasid Eestimaa Looduse Fond ja Eesti Roheline Liikumine otsuse peale apellatsioonikaebuse.

Samas märkis keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Monika Kopti, et Saaremaa kruiisisadama ehitus oleks võinud alata juba kevadel, kui ministeerium väljastas vee erikasutusloa.

Ta lisas, et ministeeriumi pädevuses on veenduda, et kruiisisadama vette rajatavad ehitised (kolm kaid) ei oleks keskkonnale ohtlikud. Kuna aga ministeerium andis arendajale välja vee erikasutusloa ja tunnustas enne seda vastavat keskkonnamõjude hindamise aruannet, on ministeerium veendunud, et kruiisisadama vette planeeritavad rajatised ei ole kuidagi keskkonnale kahjulikud ega ohtlikud.

Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe Toomas Trapido sõnul seisab aga kogu sadamaprojekt keskkonnaministeeriumi taga. Trapido sõnul pole ministeerium nõus nendega kohtuväliselt läbi rääkima, mistõttu venib ka sadamaehituse algus.

Saaremaale Tamme sadamasse kavandatava kruiisisadama projekti maksumus on 70 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing