Maanteelõik Laeva ristmikust kuni Kärevereni on liikluseks avatud

31. august 2004, 11:56

Eile õhtul avati liikluseks terasvõrgu paigaldustööde tõttu suletud Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee teelõik Laeva ristmikust kuni Kärevereni.

Maanteeameti teatel on terasvõrgu paigaldustööd Tartu maakonnas ettenähtud mahus on lõpetatud ning jätkuvad asfalteerimistööd ei vaja enam liikluse täielikku sulgemist.

Terasvõrgu paigaldamine asfaldikihtide vahele on Eestis esmakordselt kasutatud tee-ehituse meetod, mis aitab vähendada pikipragude teket kattesse. Töö ei põhjusta ehituse olulist kallinemist, kuid nõuab liikluse suuremat ümberkorraldamist. Kokku paigaldati viimase kuu aja jooksul Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee erinevatele teelõikudele Tartu maakonnas asfaltkattesse 13,6 km terasvõrku.

27.juulil alustas AS Teede REV-2 terasvõrgu paigaldustöödega Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel katselõiguga Tüki ja Tiksoja ristmiku vahel. Katselõigult saadud kogemuste põhjal selgus, et tööde teostamine nõuab liikluse täielikku sulgemist, kuna terasvõrgu paigaldamine liikluse all või tee sulgemisega öisel ajal ei ole võimalik tagada vajalikku tööde kvaliteeti ja võib põhjustada liiklejatele ülipikki ooteaegu. Võrgu paigaldamise ajaks teelõigul Kärevere-Tüki ristmik ja teelõigul Laeva ristmikust kuni Kärevereni liiklus suleti ning suunati ümbersõiduteele.
Teetööde tõttu Tallinn-Tartu marsuudil tuleb arvestada täiendava ajakuluga,
kuna kehtivad liikluskiiruse piirangud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing